Зеленський заявив про «хороші сигнали» від США і ЄС щодо озброєнь
Президент Володимир Зеленський заявив про «хороші сигнали» щодо постачання озброєнь від США і країн ЄС, а також висловив сподівання на посилення санкційного тиску на Росію.
«Ми працюємо зараз із партнерами над новим постачанням, над більшим виробництвом зброї в Україні і над більшим забезпеченням нашої армії. Є хороші домовленості вже, ми очікуємо ще домовленостей, ми будемо працювати для цього наступними тижнями. Важливо реалізувати кожну домовленість якнайшвидше, щоб відчувалося реально, що є більше сил, більше засобів, більше захисту неба, більше систем ППО. Це ключовий пріоритет. Ми маємо політичні сигнали найвищого рівня – хороші сигнали, зокрема від Сполучених Штатів Америки, від наших європейських друзів. За всіма доповідями – постачання відновлено», – сказав Зеленський у зверненні 11 липня.
Він додав, що наступного тижня продовжиться робота з американською стороною на військовому рівні, згадавши про планований приїзд до України посланця президента США Кіта Келлога.
СБУ: Курченку та посадовцям РФ, які «привласнили» українські підприємства на ТОТ, повідомили підозру
Служба безпеки України заявляє, що спільно з Офісом генпрокурора зібрали масштабну доказову базу щодо незаконного захоплення промислових підприємств та розграбування українських надр на тимчасово окупованих територіях України.
Як повідомляє пресслужба СБУ, значну кількість комплексів вугледобувної, металургійної та коксохімічної промисловості «привласнив» та незаконно експлуатував український бізнесмен-втікач Сергій Курченко та група російських посадовців.
«Фігуранти провели ці оборудки на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей упродовж 2017 – 2021 років. Після «приватизації» підприємств вони незаконно використовували потужності цих комплексів, а також здійснювали видобуток і вивезення корисних копалин, розграбовуючи українські ресурси. Зловмисники незаконно постачали видобуті копалини до РФ та інших країн», – повідомляє преслужба відомства.
За даними слідчих СБУ, за період з 2017 року у такий спосіб вивезли щонайменше:
– Вугільної продукції на понад 6 млрд грн;
– Металопродукції на 47,3 млрд грн;
– Коксохімічної продукції на понад 1,6 млрд грн.
Правоохоронці стверджують, що у групу, яка організувала «привласнення» підприємств та збут продукції, окрім Сергія Курченка, також входять заступник міністра економічного розвитку РФ Назаров, начальник департаменту Міністерства економічного розвитку РФ Павлов, інші громадяни РФ та України, які перейшли на бік противника.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили всім фігурантам про заочну підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини: розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, вчинені за попередньою змовою групою осіб).
Наразі тривають комплексні заходи щодо притягнення підозрюваних до кримінальної відповідальності, додають у СБУ.
Сергій Курченко не коментував цих звинувачень.
На Дніпропетровщині внаслідок ударів РФ поранені три людини – ОВА
У Нікопольському і Синельниківському районах внаслідок російських ударів 11 липня постраждали троє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
«На Нікопольщину агресор спрямовував FPV-дрони, атакував артилерією. Гучно було у Нікополі, Мирівській, Покровській, Марганецькій громадах. Постраждали двоє чоловіків. Їх госпіталізували. Один із поранених – у важкому стані», – написав Лисак у телеграмі.
За його словами, на Нікопольщині пошкоджені інфраструктура, дві багатоповерхівки, приватний будинок, господарська споруда, аптека, кафе й мікроавтобус, «зачепило» газогін і лінію електропередач, виникла пожежа.
Посли ЄС не змогли узгодити нові санкції проти Росії
Посли ЄС не змогли узгодити нові санкції проти Росії, повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Юзвяк.
«Досі немає зеленого світла на санкції проти Росії. Словацьке блокування все ще триває. Переговори тривають протягом вихідних», – написав він у соцмережі Х.
Одне із невирішених питань – стеля цін на російську нафту, це положення досі залишається в проєкті, з яким ознайомилося Радіо Свобода, але невідомо, чи збережеться воно в остаточній версії.
Братислава пов’язує свою згоду на новий пакет санкцій з переглядом окремої ініціативи Єврокомісії – плану поетапної відмови від російських енергоносіїв до кінця 2027 року.
Читайте також: Стало відомо, як довго Словаччина може блокувати 18-й пакет санкцій проти РФ
Натомість міністр закордонних справ Маргус Цахкна припустив, що Естонія може заблокувати ухвалення 18-го санкційного пакету ЄС проти Росії, якщо з нього буде виключено запровадження нижчої стелі цін на російську нафту.
У МЗС відреагували на нову «концепцію» РФ, про яку Рубіо заявив після розмови з Лавровим
В Україні поки не бачили концепцій щодо врегулювання війни, якими під час зустрічі з державним секретарем США Марко Рубіо поділився російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, повідомив речник українського Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
«Для того, щоб висловити своє ставлення, мені потрібно побачити цю концепцію. Станом на зараз ні я, ні наскільки мені відомо, будь-хто інший в Україні, цю концепцію не бачив. Якщо нам її передадуть – будемо вивчати», – сказав він на брифінгу 11 липня в Києві.
Поки що, за словами речника, в Україні бачать «не концепцію, а конкретні російські удари по наших містах і громадах і щоденний терор».
У МЗС назвали маніпулятивною заяву керівництва Угорщини щодо мобілізації в Україні
У Міністерстві закордонних справ назвали маніпулятивними заяви влади Угорщини щодо мобілізації в Україні, зокрема щодо випадку зі смертю мобілізованого закарпатця угорського походження.
«Заяви керівництва Угорщини щодо мобілізації в Україні – маніпулятивні. Вони абсолютно спотворюють реальну ситуацію, підіграють Росії в її пропаганді», – сказав речник МЗС Георгій Тихий у відповідь на запитання Радіо Свобода.
При цьому він зауважив, що в заяві угорської сторони не згадується Росія.
«Таке враження, ніби в Україні мобілізація існує сама по собі, бо уряд просто вирішив мобілізувати людей», – сказав Тихий, наголосивши, що «причиною мобілізації в Україні є російська агресія проти нашої держави, і оминати цей факт – нелогічно й абсурдно».
«Ми хочемо також нагадати угорській стороні, що в умовах постійної російської загрози, кожен українець, зокрема й угорського походження, змушений захищати свої домівки, життя своїх рідних і суверенітет своєї держави», – додав речник.
ЄС з чотирма країнами запустив проєкт відбудови України на 37 мільйонів євро
Під час Конференції з питань відновлення України в Римі Євросоюз разом із Данією, Німеччиною, Францією та Литвою запустив ініціативу EU4Reconstruction для відбудови України на 37 мільйонів євро.
Як повідомляє представництво ЄС в Україні, проєкт триватиме до 30 червня 2028 року та спрямовуватиме скоординоване фінансування, технічну підтримку та цифрові інструменти на зусилля з відбудови України.
EU4Reconstruction буде реалізовано Міністерством закордонних справ Данії, Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Expertise France та Центральним агентством з управління проєктами (CPVA).
«Українці з їхньою стійкістю та рішучістю є джерелом натхнення. Я переконана, що вони перетворять відбудову на успіх. ЄС буде підтримувати їх крок за кроком, реформу за реформою, щоб відновити сильну, сучасну Україну, яка буде вдома в ЄС. Такі програми, як EU4Reconstruction, допомагають нам досягти цього», – сказала комісар з питань розширення Марта Кос.
За лютневим звітом Світового банку, уряду України, Єврокомісії і ООН про оцінку збитків і потреб (RDNA4), що виникли через агресію Росії, потреби на відновлення України протягом наступного десятиліття мають скласти 524 мільярди доларів.
Через ранковий російський обстріл медзакладу на Херсонщині загинула людина – ОВА
На Херсонщині у Білозерці через ранковий російський обстріл закладу охорони здоровʼя загинула людина, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«Під завалами виявили тіло вбитої жінки, особу якої нині встановлюють відповідні служби», – написав він у телеграмі.
Прокудін додав, що також через цей російський удар поранень зазнали пацієнт та двоє працівників медзакладу.
Павло Клімкін – про нинішні відносини Трампа і Путіна, зброю для України та «сюрприз для Росії»
- Хто може стати новим послом України у США?
- Як змінюються відносини Путіна і Трампа, і чого очікувати Україні?
- Що буде з постачанням американської зброї?
- Чи посилить Трамп санкції проти Росії?
На ці питання у програмі Свобода Live відповідав міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін.
Читайте тут
Генштаб ЗСУ заявляє про ураження авіазаводу та підприємства з виготовлення ракет для ППО в Росії
Генеральний штаб ЗСУ у ніч на 11 липня українські військові уразили Луховіцкій авіаційний завод ім. Вороніна, філіал АТ «РСК «МіГ».
«Це підприємство виконує повний спектр робіт – від механічної обробки деталей до остаточного складання, льотних випробувань та здачі російських бойових літаків МіГ. Зафіксовано вибухи та пожежу на території підприємства», – йдеться у повідомленні.
Також Сили оборони уразили Конструкторське бюро приладобудування ім. академіка Шипунова, що спеціалізується на виготовленні ракет до зенітних ракетних та зенітних ракетно-гарматних комплексів (ЗРК/ЗРГК) противника.
За даними Генштабу, зафіксовані вибухи, дим над промисловою зоною, а також рух карет швидкої допомоги та пожежної техніки у напрямку цілі.
Результати ураження уточнюються.
Читайте також: ЗСУ атакували завод у Чебоксарах, який виготовляє компоненти для «Шахедів» та «Іскандерів» – Генштаб
Раніше у Росії заявили, що десятки дронів атакували 11 липня підприємства російського військово-промислового комплексу та інші військові об’єкти в різних регіонах РФ та окупованому Криму. Міноборони РФ оголосило, що над територією Росії та окупованим Кримом у ніч на 11 липня було збито 155 українських дронів.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Українська сторона наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.
Росія не зможе захопити всю Донеччину до кінця 2025 року – Буданов
Росія не зможе захопити всю Донеччину до кінця 2025 року, заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. Про це він заявив в інтерв’ю Bloomberg.
«Для Росії нереально захопити всю Донецьку область до кінця року», – сказав Буданов.
Але, за його словами, російські війська «мають політичну мету заявити, що вони увійшли» в Дніпропетровську область і мають завдання створити ще одну буферну зону глибиною до 10 кілометрів.
За даними Донецької ОВА, станом на 1 липня 2025 року орієнтовна площа тимчасово окупованої території Донецької області складає 66,7%. Під російською окупацією перебувають 837 населених пунктів (447 із них – від 2014 року), повідомила Радіо Свобода обласна військова адміністрація.
Американський Інститут вивчення війни у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 8 липня, припустив, що російські війська змінюють пріоритети наступу на Покровському напрямку після кількох тижнів невдалих спроб просуватися до Костянтинівки. За оціною ISW, командування РФ намагатиметься змусити українські війська відступити з Покровська і Мирнограда під загрозою оточення, перш ніж переорієнтуватися на Костянтинівський напрямок.
США повертаються у війну Росії проти України?
ДСНС: кількість постраждалих через російську атаку Одеси знову зросла
Кількість постраждалих через російську атаку Одеси зросла до 11 людей, повідомляє у телеграмі Державна служба з надзвичайних ситуацій.
Інформація оновлюється.
Раніше було відомо про дев’ятьох постраждалих.
Представник Трампа Келлог заявив про візит до Києва в понеділок
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог прибуде до Києва в понеділок, 14 липня..
«Ми приїдемо у Київ, в понеділок. Ми будемо там весь тиждень», – сказав Келлог журналістці Новини.LIVE під час конференції в Римі.
У МЗС підтвердили приїзд Келлога до України.
«Ми його чекаємо, і будемо раді його вітати в Києві та мати низку зустрічей», – сказав на брифінгу речник міністерства Георгій Тихий.
Президент України Володимир Зеленський 9 липня у Римі провів зустріч зі спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом. За його словами, на переговорах йшлося про постачання американської зброї Україні і санкції проти Росії.
Візит Келлога до Києва відбудеться на тлі повідомлень медіа про те, що президент США Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади надасть зброю Україні. Йдеться про виділення допомоги за програмою Presidential Drawdown Authority, яка дає змогу президенту ухвалювати рішення без схвалення Конгресу.
Досі Україна отримувала допомогу, схвалену ще за адміністрації Джо Байдена.
Британська розвідка проаналізувала втрати РФ у війні проти України
Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України, з початку повномасштабного вторгнення зазнала 1 022 460 втрат. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки.
За даними британської розвідки, яка посилається на дані українського Генштабу, середньоденні втрати Москви у червні 2025 року становили приблизно 1 080 осіб, а загалом протягом місяця – 32 000.
У розвідці зауважують, що з березня 2025 року російські втрати помірно знижуються щомісяця, а середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.
«У попередні роки конфлікту спостерігалося помірне зниження рівня російських втрат з настанням літа, причому покращення погоди, ймовірно, сприяло підвищенню рівня виживання. Помірне зниження рівня російських втрат відбулося в той самий час, коли російські атаки по всій лінії фронту продовжуються на високому рівні, а Росія здійснює стійке просування на Донбасі», – йдеться у повідомленні.
Тисячі людей зібралися в Сребрениці вшанувати жертв геноциду
Тисячі людей з Боснії зібралися в Сребрениці, щоб відзначити 30-ті роковини масового вбивства понад 8000 боснійських мусульманських хлопчиків і чоловіків, яке було визнано геноцидом.
«Деякі події в історії кидають тінь, яка тягнеться через покоління. Геноцид у Сребрениці – одна з них. Він є однією із найпохмуріших cторінок у колективній пам’яті Європи», – заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн з нагоди 30-ї річниці геноциду в Сребрениці.
Вона вказала на обов’язок «пам’ятати і зберігати правду, щоб майбутні покоління точно знали, що сталося».
Президент Сербії Александар Вучич 11 липня заявив, що «сьогодні виповнюється 30 років від жахливого злочину в Сребрениці».
«Ми не можемо змінити минуле, але ми повинні змінити майбутнє. Ще раз від імені громадян Сербії висловлюю співчуття родинам жертв боснійського походження, переконаний, що подібний злочин ніколи не повториться», – сказав Вучич.
Незважаючи на вердикти міжнародних судів, які підтвердили факт геноциду в Сребрениці, його заперечення протягом останніх трьох десятиліть не припиняється.
Як зауважує місцева служба Радіо Свобода, посадовці боснійського утворення Республіки Сербської та Сербії стверджують, що у Сребрениці стався «жахливий злочин», а не геноцид.
30 років очікування на справедливість у Сребрениці: що це означає для жертв Бучі
СРЕБРЕНИЦЯ, БОСНІЯ І ГЕРЦОГОВИНА – Щороку Нермин Чатич приїжджає до Боснії зі свого дому у Швеції, щоб відчинити старий родинний будинок, який тепер стоїть порожнім. Він чекає вже три десятиліття, щоб знайти останки свого брата. Його мати провела решту життя, намагаючись їх відшукати, але померла, так і не отримавши відповіді.
«Скільки може тривати надія? Я боюся, що втрачу її, перш ніж піду в інший світ», – розповів він Балканській службі Радіо Свобода.
Ні тіла. Ні справедливості. Ні спокою.
Це історія, яку переживає Нермин Чатич і тисячі інших родин у Боснії вже 30 років після того, як боснійсько-сербські сили вбили понад 8 000 боснійських мусульманських чоловіків і хлопців у місті Сребрениця – єдиному випадку, офіційно визнаному геноцидом у Європі після Другої світової війни.
Читайте далі тут
У НАТО відреагували на заяву Трампа про закупівлю зброї для України
НАТО продовжує працювати над тим, щоб забезпечити Україні підтримку, заявила у відповідь на запит Радіо Свобода речниця Елісон Харт.
«Члени Альянсу продовжують працювати над тим, щоб забезпечити Україні підтримку, необхідну для захисту від російської агресії. Це включає в себе термінові зусилля із закупівлі ключових поставок зі Сполучених Штатів, в тому числі засобів протиповітряної оборони і боєприпасів», – зазначила вона.
Напередодні президент США Дональд Трамп повідомив про досягнення важливої угоди з країнами НАТО, які матимуть право закуповувати американські озброєння для постачання українській армії: «Ми відправляємо зброю НАТО, і НАТО потім передаватиме цю зброю і платитиме за неї».
Радіо Свобода запитало, яким чином НАТО платитиме і як саме буде реалізована ця домовленість, про яку заявив президент США.
Упродовж останніх місяців на тлі активізації російських повітряних ударів по українських містах Київ постійно звертається до західних союзників із проханнями про збільшення постачання систем протиповітряної оборони. Під час завершальної пресконференції саміту НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп оголосив, що США розглянуть можливість продажу Україні додаткових систем Patriot.
В Одесі зросло число постраждалих унаслідок ранкового удару РФ – Кіпер
До дев’яти зросло число постраждалих унаслідок ранкового удару, завданого російськими військовими по Одесі 11 липня, семеро людей госпіталізовані, повідомив голова ОВА Олег Кіпер.
«Над ліквідацією наслідків працюють усі уповноважені служби. Є пошкодження цивільної інфраструктури, зокрема житлового будинку, СТО та стайні», – додав чиновник.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.